Kada keisti ratus

Rekomenduojame vasarą keisti į vasarines, o žiemą žiemines padangas

Vairuotojai, kurie važinėja su vasarinėmis ir žieminėmis padangomis turi žinoti svarbiausias datas, iki kada padangos turi būti pakeistos. Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis.

Automobilius su dygliuotomis padangomis Lietuvoje eksploatuoti leidžiama nuo lapkričio 1 d. Vasaros metu taip pat leidžiama važinėti su žieminėmis padangomis, tačiau toks važinėjimas labai nepraktiškas – taip yra smarkiai gadinamos žiemines padangos. Tačiau nuo balandžio 10 d. iki lapkričio 1 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Pasak saugaus eismo specialistų, net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. Pažymėtina, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. 

Specialistai pataria vengti įsigyti naudotas padangas, nors kartais jos būna gerokai pigesnės. Šiuo metu šalyje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų. Specialistai pataria rinktis jas pagal finansines galimybes, bet naujas. Restauruotos padangos taip pat ne tokios efektyvios kaip naujos. Jų guma kietesnė ir nepasižymi reikiamomis savybėmis lyginant su naujomis, ypač esant šaltam orui.