Slėgis

Dėl lygaus ir saugaus važiavimo bei ilgalaikio padangų tarnavimo yra labai svarbu rasti tinkamą padangų slėgį savo transporto priemonei.

 

Maksimalus slėgis

 

Vidinėje padangos pusėje pamatysite užrašą didelėmis, paryškintomis raidėmis, pavyzdžiui "Max. Press. 35 PSI". Šis skaičius nurodo kokio maksimalaus šalto spaudimo reikia jūsų padangai, kad ji galėtų vykdyti savo didžiausią apkrovą. "Šaltas" spaudimas reiškia, kad ideliausias laikas užpildyti padangas yra kai jos šaltos. Geriausia tai daryti ryte arba po kelių valandų stovėjimo šešėlyje. 

 

Optimalus slėgis

 

Gamintojo rekomenduojamą arba optimalų slėgį jūsų automobiliui rasite ant savo transporto priemonės vairuotojo durelių arba automobilio vadove. Kai kurie gamintojai įklijuoja lipdukus ant kamieno dangčio, konsolėje arba ant kuro durelių. Rekomenduojamas slėgis paprastai yra tarp 30 ir 35 PSI. Jei slėgis bus mažesnis, pamatysite, kad atsiranda prasta kuro ekonomija bei per anksti nusidėvi padangos. Kai jūsų padangos pripūstos iki rekomenduojamo PSI, galite mėgautis optimaliu padangos tarnavimu ir veikla.

 

Geriausias laikas tikrinti slėgį

 

Specialistai pataria, kad geriausias metas tikrinti slėgį, kai: pildote savo transporto priemonės degalų bakelį, kai oro temperatūra pasikeičia 10 laipsnių arba kas 30 kalendorinių dienų